Tuesday, September 29, 2009

Randall's Quick Trip 9-29 - Saved $132.62

Spent $11.64
Saved $132.62
I hit Randalls once again to snag the joint juice deal and savings like yesterday HERE.
Transaction 1
7 Joint Juice - $1.39/each
-$5.00/7 catalina from yesterday
-$10.00 catalina from yesterday
Final Cost = FREE and -$5.36 overage
2 Windex Multi surface - $3.99/each
-B1G1 Randall's promotion (-$3.99)
-(2) $.55 peelies on product
Final Cost = $2.89 or $1.45/each
Mr. Clean Cleaner - $3.50
2 Mr. Clean Febreeze - $3.49
-B1G1 Randall's promotion (-$3.49)
-Get 1 Free wyb Mr. Clean Cleaner MQ from 9/27 P&G
Final Cost = 2 for FREE
-.71 tax
Final Transaction 1 Cost = $0.41 plus earn another $5 off 7 joint juice catalina & $10 oyno catalina
Transaction 2
7 Joint Juice - $1.39/each
-$5.00/7 catalina from transaction 1
-$10.00 catalina from transaction 1
Final Cost = FREE and -$5.36 overage
Bounty 8pk. paper towels - $11.99 on sale for $6.99
-.25 MQ from 9/27 PG
-.50 double
Final Cost = $6.24
-.72 tax
Final Transaction 2 Cost = $0.25 plus earn another $5 off 7 joint juice catalina & $10 oyno catalina
Transaction 3
7 Joint Juice - $1.39/each
-$5.00/7 catalina from transaction 2
-$10.00 catalina from transaction 2
Final Cost = FREE and -$5.36 overage
Bounty 8pk. paper towels - $11.99 on sale for $6.99
-.25 MQ from 9/27 PG
-.50 double
Final Cost = $6.24
2 Scrubbing Bubble Bathroom Cleaner - $4.29
-$2.00 peeelie on can
-B1G1 FREE Randall's promotion (-4.29)
Final Cost = $1.10/each
Final transaction 3 Cost = $3.28 plus earn another $5 off 7 joint juice catalina & $10 oyno catalina
Transaction 4
Chex Mix - $4.19 on clearance 50% off - $2.09
-.50 Shortcuts e coupon
-.50/1 printable
-.50 double
Final Cost = $0.09
2 Fruit by the Foot - $2.79/Each
-.50/2 Shortcuts e coupon
-.50/2 cellfire e coupon
-1.00/2 printable
Final Cost = $3.58
3 Raisin Bran - 2.99/each (breakfast coupon boxes)
2 Fruit Loops - 2.49/each
-(2) $1.00/1 Fruit Loop MQ found in Raisin Bran boxes
-$1.00/2 blinkie
-$5.00 Kellogg's wyb 5 Kellogg cereals deal
Final Cost = $1.09/each (not a great deal, but would have paid for itself if I had not bought the other items in the transaction.
apples - 1.14
-1.00 off fresh fruit MQ wyb fruit loops found in raisin bran box.
Final Cost = $.14
2 nectarines - $1.79
-1.00 off fresh fruit MQ wyb fruit loops found in raisin bran box.
Final Cost = $.79
2 Lucerne Milk - $1.19/each
-(2) 1.00 off milk MQ wyb raisin bran found in raisin bran box.
Final Cost = .19/each
2 Pillsbury Pizza Crust - $2.49/each
-.40/2 Shortcuts e coupon
-1.00/2 cellfire e coupon
-1.00/2 cellfire e coupon (it took 2 off)
- $1.00/1 printables
-.35/1 from 9/13 GM
-.70 double
Final Cost = $1.53 or .76/each
2 Pillsbury Crescent Rolls - $1.89/each
-$1.00/2 Shortcuts e coupon
-(2) $1.00/1 printables
Final Cost = FREE plus -.22 overage
2 Pillsbury Cinnamon Rolls - $1.49/each
-.40/2 Shortcuts e coupon
-(2) $1.00 printables
6 Yoplait cups - $.55/each
-.50/6 Shortcuts e coupon
-.50/6 cellfire e coupon
-.40/6 MQ from 9/13 GM
-.40 double
Final Cost = .25/each
Yo Plus Yogurt - 2.25
-$1.00/1 Shortcuts e coupon
-$1.00/1 MQ from 9/13 GM
Final Cost = FREE plus .75 overage
-.60 tax
Final Transaction 4 Cost = $7.70 plus earn another $5 off 7 joint juice catalina & $10 oyno catalina
I'll admit I had to think back where I got all the coupons and I think they are all correct.
Let me know what you came up with on the joint juice deal!!!!

No comments:

Post a Comment